nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Provoz vlaků z ČR do Maďarska se od 30. července vrací k normálu

Dálkové vlaky mezi Českou republikou a Maďarskem se od soboty 30. července 2022 vrací k běžnému jízdnímu řádu.

Jejich provoz od 10. června omezoval rozsáhlý sesuv půdy na trať v úseku Szob – Nagymaros-Visegrad. Maďarský správce železniční infrastruktury zprovoznil tento úsek dříve než v původně avizovaném termínu na konci srpna. Přeprava na hlavní spojnici mezi českou, slovenskou a maďarskou metropolí se díky tomu zjednodušila a zrychlila a cestujícím odpadají přestupy do náhradních autobusů poblíž slovensko-maďarské hranice. Mezistátní vlaky společně provozují České dráhy se Železniční společností Slovensko a maďarským dopravcem MÁV.

Všechna omezení kvůli sesuvu v Maďarsku byla ukončena v pátek 29. července večer a od následujícího dne už jezdí všechny tyto spoje podle pravidelných jízdních řádů, tedy v původních trasách Praha – Břeclav – Bratislava – Budapešť a Terespol – Varšava – Ostrava – Břeclav – Budapešť a zpět. Zároveň došlo ke sjednocení výchozí, resp. cílové stanice v maďarské metropoli. Všechny vlaky mezi ČR a Maďarskem, včetně spojů, které byly odkláněné přes Győr a začínaly, resp. končily svou jízdu ve stanici Budapest-Kelenföld, od 30. července znovu jedou vždy do, resp. ze stanice Budapest-Nyugati pu. Vlaky EC 130 / 131, EC 280 / 281 a EN 476 / 477 tak už nejedou ze stanic Budapest-Keleti pu. a Budapest-Kelenföld.

Provoz v úseku Szob – Nagymaros-Visegrad bude zpočátku zajištěn po jedné ze dvou traťových kolejí a sníženou rychlostí. V souvislosti s tím může docházet ke vzniku zpoždění řádově do 15 minut.

Změny jsou zapracované do vyhledávačů spojení a aplikace Můj vlak. Cestující, kteří si zakoupili jízdenky a rezervace v předstihu, prosíme, aby si v nich ověřili aktuální čas odjezdu, resp. příjezdu z / do Budapešti.

 


Úvod Aktuality