Slovensko – Košice
Košice jsou nejvýznamnějším městem a centrem východního Slovenska. Jsou druhým nejlidnatějším městem Slovenska s cca 240 tis. obyvatel, v celé aglomeraci žije přes půl milionu obyvatel. Ve městě sídlí Ústavní soud SR a další významné kulturní instituce jako Státní divadlo Košice, Státní filharmonie Košice a tři univerzity.
Město je významnou křižovatkou mezi Evropou a Ukrajinou, v blízkosti maďarských hranic. Průmyslovou dominantou v západním předměstí jsou železárny a hutní komplex, kam je dovážena železná ruda z Ukrajiny po širokorozchodné železnici.
Město má bohatou historii počínající rokem 1230, kterou dokládají historické památky a domy v centru města, především architektonicky vzácné gotické, barokní a klasicistní budovy, které tvoří největší městskou památkovou rezervaci na Slovensku. Její nejvýznamnější dominantou je největší gotická katedrála na Slovensku, katedrála svaté Alžběty.
Noční vlak EuroNight 442/443 nabízí přímé spojení z Prahy, Kolína, Pardubic a Olomouce. Ve vlaku jsou řazeny lůžkové vozy kategorie Economy, Deluxe a lehátkové vozy.
Z Košic je možné pokračovat dál na Ukrajinu přes hraniční přechod Čierna nad Tisou / Čop - https://www.cd.cz/nase-vlaky/nocni-vlaky-cd/ceske-drahy/-38188/
Autovlakem na Slovensko - služba je od 15. 12. 2024 dočasně nedostupná
Z důvodu stavebních prací v Praze - hlavním nádraží pro vás připravujeme nový terminál autovlaků v Praze 4, na Chodovské ulici. O aktuální situaci a termínu otevření Vás budeme informovat. Předpokládaný termín obnovení služby autovlak je 15. červen 2025. Děkujeme za pochopení.
Lůžkové a lehátkové spoje ČD – pohodlné noční cestování vlakem po Evropě
Síť nočních vlaků ČD, se speciálními vagóny na spaní, provozují České dráhy společně s partnerskými zahraničními dopravci. Spojují Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Švýcarsko a Polsko. Lůžkovými a lehátkovými vozy ČD lze přes noc cestovat do řady významných evropských měst velmi komfortně, bez stresu a šetrně k životnímu prostředí.
Letní změna jízdních řádů od 13. 6. 2021
V neděli 13. června 2021 vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. K tomuto datu začnou platit úpravy na některých regionálních linkách a také bude obnovena další část dálkové dopravy, která byla dosud omezena kvůli protiepidemickým opatřením.
Změny v jízdním řádu 2019
Hlavní změny v jízdním řádu 2019 u mezistátních a dálkových vlaků Českých drah
Nový jízdní řád 2021
V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád. V dálkové dopravě Českých drah dojde k tomuto termínu jen k menším úpravám a většina spojů ze současného jízdního řádu tak zůstane v provozu v nezměněné podobě. U mezistátních spojení bude upravena nabídka vlaků do Polska.
Zahájení prodeje jízdenek a rezervací na jízdní řád 2022
České dráhy zahájily 8. listopadu předprodej jízdenek a rezervací ve svém e-shopu a v mobilní aplikaci Můj vlak na jízdní řád 2022, který začne platit od 12. prosince 2021. Cestující si mohou zakoupit vnitrostátní a mezistátní jízdenky a také rezervace, které jsou zahrnuty v rezervačním systému Českých drah. Předprodej je až 60 dní. V současné době tak lze zakoupit jízdenky a rezervace na vánoční prázdniny a cestování kolem Vánoc a Nového roku. Rezervace na spoje Českých drah lze ode dneška zakoupit také na pokladnách v železničních stanicích. Vlastní předprodej jízdenek na jízdní řád 2022 v "kamenných" pokladnách společnosti probíhá v obvyklé lhůtě 60 dní, tedy od poloviny října.
50. léta ve znamení vrcholu parní trakce
Rostoucí nároky železnice spolu s rozvojem průmyslu vedly po druhé světové válce k potřebě pořízení výkonných lokomotiv.
Bezpečnost v ubytovacích vozech ČD