V důsledku koronavirové pandemie se mění návyky cestujících. Část z nich využívá možnost pracovat z domova a v souvislosti s tím se změnila frekvence jejich dojíždění do zaměstnání. Především těm, kteří částečně využívají tzv. home office, je určena zcela nová nabídka traťových jízdenek Českých drah. Vedle již zaběhlých týdenních, měsíčních a čtvrtletních jízdních dokladů platných každý den nabídnou České dráhy od března také jízdenky platné deset vybraných dnů během měsíční (resp. třicetidenní) platnosti dokladu na zvolené trase do 150 kilometrů. Na „desetidenní“ traťové jízdenky s prvním dnem platnosti během března navíc ČD nabídnou zaváděcí 10% slevu.
Při koupi jízdenky přes e-shop od 1. do 31. března získáte odměnu 100 Kč na nákup v e-shopu www.KNIHCENTRUM.cz s dopravou zdarma.
Směnárna na nádraží
Od 1. března 2012 máte možnost pohodlné výměny hlavních světových měn ve stanici Děčín hlavní nádraží...
Divadelní představení „Nejlokomotivovatější lokomotiva“
Máte rádi pohádky o mašinkách? Nebo hledáte zábavu pro vaše děti? Přijďte se podívat na divadelní představení
„Nejlokomotivovatější lokomotiva“ na hlavním nádraží v Praze.
České dráhy zahajují oslavy 100. výročí vzniku Československa
Při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky chystají České dráhy několik projektů, které připomenou jak historii státních drah, tak úlohu, kterou železnice sehrála v běhu dějin republiky. Program začíná komentovanými prohlídkami historických salonků na pražském hlavním a Masarykově nádraží. V průběhu roku národní dopravce nabídne další projekty, na jejichž realizaci úzce spolupracuje s řadou partnerů, zejména Národním technickým muzeem a Československou obcí legionářskou.
1939: Zázrak na pokraji propasti
Vánoce 1938. Mladý britský makléř jménem Nicolas Winton se chystá na dovolenou ve švýcarských Alpách, ale jeden telefon od přítele jej nasměruje do Prahy. V tu chvíli ještě netuší, že v srdci Evropy pomůže s organizací dechberoucí humanitární akce na samém pokraji běsnění 2. světové války. Díky němu a jeho spolupracovníkům odvezly vlaky z Prahy do bezpečí hrdého Albionu na 669 většinou židovských dětí. Svět se o tomto neuvěřitelném příběhu dozví až o 50 let později.
1975: Dík Magorům!
Co bylo symbolem sedmdesátých let v tehdejším Československu? Zřejmě šedá každodennost normalizace, kterou by se nám ale podařilo vizuálně ilustrovat jen těžko. Proto jsme si pro jeden z obrazů kalendáře Českých drah vybrali jiný, vizuálně velmi výrazný motiv – domácí undergroundovou scénu. Ta své kritické postoje vyjadřovala mimo jiné svým vzhledem, jehož hlavním znakem byly dlouhé vlasy. Asi nejznámější osobností kulturně-intelektuálního odporu proti komunistickému režimu, spjatou právě s undergroundem, se stal Ivan Martin Jirous, známý pod přezdívkou Magor.
BožeTECH 2022
Proběhl 3. ročník konference na VOŠ a SPŠE v Olomouci.
50. léta ve znamení vrcholu parní trakce
Rostoucí nároky železnice spolu s rozvojem průmyslu vedly po druhé světové válce k potřebě pořízení výkonných lokomotiv.
Den firem na SŠTE v Brně
Potkali jsme se se studenty elektro oborů Střední školy technické a ekonomické v Brně.