nebo registrovat
0 položek 0 Kč
obrázek vlaku Slovácký expres

Cyklohráček


Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, až už cestují pěšky, na kole nebo vlakem. Vláček je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií.

S Cyklohráčkem se opět svezete z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. Vláček vás proveze po nejhezčí pražské železniční trati, tzv. Pražském Semmeringu, přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostane až do středočeské Hostivice, odkud pokračuje malebným krajem kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách - na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny navíc ještě několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum. 

Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucím Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, naši tzv. hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Poradí vám s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit nebo vám dají tip na výlet. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty. 

V Cyklohráčku neplatí žádné speciální jízdné, platí zde tarif ČD, PID případně OneTicket. Jízdní doklady si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen nebo ve vlaku u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není. 

Cyklohráček nejen na sociálních sítích

Veškeré aktuální informace včetně jízdních řádů najdete na webových stránkách www.pid.cz/cyklohracek.

Staňte se fanoušky Cyklohráčku na sociálních sítích! Fotografie a videa ze všech jízd, či aktuální informace o provozu, tipy na výlety či pozvánky na zajímavé akce v okolí trati najdete jak na Instagramu, tak Facebooku

Cyklohráček má i svoji e-mailovou schránku pro Vaše dotazy, podněty apod.: cyklohracek@ropid.cz.

Vlakem na výlet

Stáhněte si aplikaci Vlakem na výlet, kde také naleznete jízdy Cyklohráčku

logo Cyklohráček

 

Služby v Cyklohráčku

2. třída (velkoprostorové uspořádání)

služba ČD Minibar – platba možná pouze v hotovosti (v tyrkysovém voze plném kol)

bezbariérové WC (v oranžovém voze plném hraček)

vozy vyhrazené pro cestující s dětmi – modrý vůz plný her, růžový vůz plný balónků a 
        oranžový vůz plný hraček

přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity) – tyrkysový vůz plný kol

vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku (nízkopodlažní s rampou) – oranžový 
        vůz plný hraček

 

 

 

Řazení vlaku

Vůz plný hraček - v oranžovém nízkopodlažním voze, kam lze pohodlně nastoupit s kočárky, na vás čeká spousta hravých překvapení - stanoviště strojvedoucího přestavěné na dětskou hernu, houpací pytel, dřevěná vláčkodráha s mašinkami, pestrobarevná stavebnice, motorické kostky, dřevěné hry na stěnách.

Vůz plný balónků – v růžovém voze se můžete těšit na velké pestrobarevné balónkoviště se skluzavkou, velkou molitanovou stavebnici, dřevěné hry na stěnách a další houpací pytel, na stolkách najdete deskové hry, ke kterým si můžete zapůjčit figurky od našich hrajvedoucích.

Vůz plný her – v modrém voze najdete další balónkoviště, tabuli na kreslení s barevnými křídami, dva stolečky na kreslení pro malé cestující a knihovničku, ve které si můžete na cestu vypůjčit nejednu knížku. 

Vůz plný kol – tyrkysový vůz je připraven pro cyklisty, je zde k dispozici kompresor na huštění pneumatik, sada lepení a základní nářadí pro opravu kola, v neposlední řadě je zde umístěn ČD Minibar se základním sortimentem občerstvení, jež cestující znají z vlaků dálkové dopravy.
 

Fotogalerie vozidla


Úvod Naše vlaky Cyklohráček Cyklohráček